Browse: 43
| Product model | 618/1000 MA |
| d | 1000 mm |
| D | 1220 mm |
| B | 100 mm |
| Limiting speed | 600 r/min |
| Reference speed | 750r/min r/min |
| d1 | 1076.2mm |
| D1 | 1143.43mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 6mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 1023mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1197mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 5mm |
| Fatigue load limit | 22.8kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.6 |
| Mass bearing | 245kg |