Browse: 43
| Product model | 618/950 MA |
| d | 950 mm |
| D | 1150 mm |
| B | 90 mm |
| Limiting speed | 670 r/min |
| Reference speed | 800r/min r/min |
| d1 | 1015.7mm |
| D1 | 1083.5mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 5mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 968mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1132mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 4mm |
| Fatigue load limit | 22.4kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.5 |
| Mass bearing | 197kg |