Browse: 45
| Product model | 618/900 MA |
| d | 900 mm |
| D | 1090 mm |
| B | 85 mm |
| Limiting speed | 700 r/min |
| Reference speed | 850r/min r/min |
| d1 | 960.7mm |
| D1 | 1028.6mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 5mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 918mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1072mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 4mm |
| Fatigue load limit | 21.6kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.5 |
| Mass bearing | 167kg |