Browse: 38
| Product model | 618/850 MA |
| d | 850 mm |
| D | 1030 mm |
| B | 82 mm |
| Limiting speed | 750 r/min |
| Reference speed | 950r/min r/min |
| d1 | 907.6mm |
| D1 | 971.78mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 5mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 868mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1012mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 4mm |
| Fatigue load limit | 19.6kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.5 |
| Mass bearing | 140kg |