Browse: 42
| Product model | 306493 AA |
| d | 850 mm |
| D | 1220 mm |
| B | 165 mm |
| Limiting speed | 500 r/min |
| Reference speed | 800r/min r/min |
| d1 | 973.2mm |
| D1 | 1092.2mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 7.5mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 878mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1192mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 6mm |
| Fatigue load limit | 35.5kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.025 |
| Calculation coefficient(f0) | 16.6 |
| Mass bearing | 630kg |