Browse: 46
| Product model | 619/800 MA |
| d | 800 mm |
| D | 1060 mm |
| B | 115 mm |
| Limiting speed | 800 r/min |
| Reference speed | 950r/min r/min |
| d1 | 884.3mm |
| D1 | 974.98mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 6mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 823mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1037mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 5mm |
| Fatigue load limit | 28.5kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.02 |
| Calculation coefficient(f0) | 16.8 |
| Mass bearing | 275kg |