Browse: 45
| Product model | 618/800 MA |
| d | 800 mm |
| D | 980 mm |
| B | 82 mm |
| Limiting speed | 850 r/min |
| Reference speed | 1000r/min r/min |
| d1 | 857.5mm |
| D1 | 921.78mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 5mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 818mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 962mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 4mm |
| Fatigue load limit | 19.3kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.4 |
| Mass bearing | 130kg |