Browse: 44
| Product model | 618/1060 MA |
| d | 1060 mm |
| D | 1280 mm |
| B | 100 mm |
| Limiting speed | 560 r/min |
| Reference speed | 670r/min r/min |
| d1 | 1132mm |
| D1 | 1207.43mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 6mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 1083mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 1257mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 5mm |
| Fatigue load limit | 26.5kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 17.5 |
| Mass bearing | 260kg |