Browse: 39
| Product model | D/W R168 |
| d | 6.35 mm |
| D | 9.525 mm |
| B | 3.175 mm |
| Limiting speed | 75000 r/min |
| Reference speed | 120000r/min r/min |
| d1 | 7.08mm |
| D1 | 8.55mm |
| D2 | 8.85mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.1mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 7mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 8.9mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.1mm |
| Fatigue load limit | 0.004kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 8 |
| Mass bearing | 0.0005kg |