Browse: 45
| Product model | WBB1-8706-2Z |
| d | 6 mm |
| D | 12 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 56000 r/min |
| Reference speed | 110000r/min r/min |
| d2 | 7.2mm |
| D2 | 10.9mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.2mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 7.1mm |
| Shaft shoulder diameter(da)max | 7.1mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 10.9mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.2mm |
| Fatigue load limit | 0.006kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 7.4 |
| Mass bearing | 0.0016kg |