Browse: 47

| Product model | W 627/5-2Z |
| d | 5 mm |
| D | 8 mm |
| B | 2.5 mm |
| Limiting speed | 70000 r/min |
| d1 | ≈5.8 mm |
| d2 | ≈5.8 mm |
| D2 | ≈7.5 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.1 mm |
| da | max.5.7 mm |
| Da | max.7.5 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| pu | 0.002 kN |
| Reference speed | 140 000 r/min |
| kr | 0.015 |
| f0 | 7.8 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |