Browse: 48

| Product model | W 619/5-2Z |
| d | 5 mm |
| D | 13 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 56000 r/min |
| d1 | 0 |
| d2 | ≈6.6 mm |
| D2 | ≈11.2 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.2 mm |
| da | max.6.5 mm |
| Da | max.11.4 mm |
| ra | max.0.2 mm |
| pu | 0.002 kN |
| Reference speed | 110 000 r/min |
| kr | 0.025 |
| f0 | 10.5 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |