Browse: 40

| Product model | D/W R166-2Z |
| d | 4.762 mm |
| D | 9.525 mm |
| B | 3.175 mm |
| Limiting speed | 63000 r/min |
| d1 | ≈5.95 mm |
| d2 | ≈5.95 mm |
| D2 | ≈8.8 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.1 mm |
| da | max.5.9 mm |
| Da | max.8.9 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| pu | 0.006 kN |
| Reference speed | 130 000 r/min |
| kr | 0.025 |
| f0 | 6.8 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |