Browse: 42
| Product model | WBB1-8706 R-2RS1 |
| d | 6 mm |
| D | 12 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 32000 r/min |
| d2 | 7.2mm |
| D2 | 10.9mm |
| D3 | 13.6mm |
| C | 0.8mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.2mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 7.1mm |
| Shaft shoulder diameter(da)max | 7.1mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.2mm |
| Fatigue load limit | 0.006kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 7.4 |
| Mass bearing | 0.0018kg |