Browse: 40
| Product model | W 636-2RS1 |
| d | 6 mm |
| D | 22 mm |
| B | 7 mm |
| Limiting speed | 22000 r/min |
| d2 | 10.5mm |
| D2 | 19.03mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.3mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 8mm |
| Shaft shoulder diameter(da)max | 10.4mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 20mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.3mm |
| Fatigue load limit | 0.034kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.035 |
| Calculation coefficient(f0) | 7.2 |
| Mass bearing | 0.013kg |