Browse: 41
| Product model | W 628/6 R-2Z |
| d | 6 mm |
| D | 13 mm |
| B | 5 mm |
| Limiting speed | 53000 r/min |
| Reference speed | 110000r/min r/min |
| d2 | 7.4mm |
| D2 | 11.7mm |
| D3 | 15mm |
| C | 1.1mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.15mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 7.2mm |
| Shaft shoulder diameter(da)max | 7.3mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.15mm |
| Fatigue load limit | 0.01kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.02 |
| Calculation coefficient(f0) | 7 |
| Mass bearing | 0.0029kg |