Browse: 45
| Product model | W 619/5 |
| d | 5 mm |
| D | 13 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 70000 r/min |
| Reference speed | 110000r/min r/min |
| d2 | 6.6mm |
| D2 | 11.2mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.2mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 6.3mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 11.4mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.2mm |
| Fatigue load limit | 0.014kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.025 |
| Calculation coefficient(f0) | 10.5 |
| Mass bearing | 0.0021kg |