Browse: 43
| Product model | W 617/5 |
| d | 5 mm |
| D | 8 mm |
| B | 2 mm |
| Limiting speed | 85000 r/min |
| Reference speed | 140000r/min r/min |
| d1 | 5.75mm |
| D1 | 7.25mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.1mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 5.6mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 7.4mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.1mm |
| Fatigue load limit | 0.003kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.015 |
| Calculation coefficient(f0) | 7.7 |
| Mass bearing | 0.0003kg |