Browse: 42
| Product model | W 605 |
| d | 5 mm |
| D | 14 mm |
| B | 5 mm |
| Limiting speed | 67000 r/min |
| Reference speed | 110000r/min r/min |
| d2 | 6.9mm |
| D2 | 12.2mm |
| Chamfer Dimension(r1,2) | 0.2mm |
| Shaft shoulder diameter(da)min | 6.6mm |
| Diameter of bearing seat shoulder(Da) | 12.4mm |
| Chamfer radius of shaft or bearing seat(ra) | 0.2mm |
| Fatigue load limit | 0.011kN |
| Minimum load factor(kr) | 0.03 |
| Calculation coefficient(f0) | 6.6 |
| Mass bearing | 0.0031kg |