Browse: 46

| Product model | W 627/5 R-2Z |
| d | 5 mm |
| D | 8 mm |
| B | 2.5 mm |
| Limiting speed | 70000 r/min |
| d1 | ≈5.8 mm |
| D2 | ≈7.5 mm |
| D3 | 9.2 mm |
| C | 0.6 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.1 mm |
| da | min.5..6 mm/max.5.7 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| Pu | 0.002 kN |
| Reference speed | 140 000 r/min |
| kr | 0.015 |
| f0 | 7.8 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |