Browse: 50


| Product model | W 638/4 X-2Z |
| d | 4 mm |
| D | 10 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 63000 r/min |
| d1,d2 | ≈5.9 mm |
| D2 | ≈8.8 mm |
| D3 | 0 |
| Da | max.0.2 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.2 mm |
| da | min.5.6 mm/max.5.8 mm |
| ra | max.0.2 mm |
| Pu | 0.011 kN |
| Reference speed | 130 000 r/min |
| kr | 0.02 |
| f0 | 12.3 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |