Browse: 51

| Product model | W 638/4 R-2Z |
| d | 4 mm |
| D | 9 mm |
| B | 4 mm |
| Limiting speed | 70000 r/min |
| d1 | ≈5.2 mm |
| D2 | ≈8.1 mm |
| D3 | 10.3 mm |
| C | 1 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.1 mm |
| da | min.4.8 mm/max.5.1 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| Pu | 0.005 kN |
| Reference speed | 140 000 r/min |
| kr | 0.02 |
| f0 | 6.5 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |