Browse: 45

| Product model | W 637/4 X-2Z |
| d | 4 mm |
| D | 8 mm |
| B | 3 mm |
| Limiting speed | 75000 r/min |
| d1 | ≈5 mm |
| D2 | ≈7.4 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.1 mm |
| da | min.4.8 mm/max.4.9 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| Pu | 0.003 kN |
| Reference speed | 150 000 r/min |
| kr | 0.02 |
| f0 | 7.2 |
| Da | max.7.5 mm |
| Bearing quality | 0.001 kg |
| Dimensional tolerance | National Standard |
| Radial runout | National Standard |