Browse: 47

| Product model | W 634 R-2RS1 |
| d | 4 mm |
| D | 16 mm |
| B | 5 mm |
| Limiting speed | 30000 r/min |
| d2 | ≈6.7 mm |
| D2 | ≈13 mm |
| D3 | 18 mm |
| C | 1 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.3 mm |
| da | min.6 mm/max.6.6 mm |
| ra | max.0.3 mm |
| Pu | 0.011 kN |
| kr | 0.035 |
| f0 | 6.8 |
| Radial runout | National Standard |
| Dimensional tolerance | National Standard |