Browse: 39

| Product model | 618/5 |
| d | 5 mm |
| D | 11 mm |
| B | 3 mm |
| Limiting speed | 75000 r/min |
| d1 | ≈6.81 mm |
| D1 | ≈9.19 mm |
| Chamfer size (r1,2) | min.0.15 mm |
| da | min.5.8 mm |
| Da | max.10.2 mm |
| ra | max.0.1 mm |
| Pu | 0.006 kN |
| Reference speed | 120 000 r/min |
| kr | 0.015 |
| f0 | 7.1 |